ROZWÓJ FIRMY TRANSPORTOWEJ Z FOODELI - CASE STUDY

Przeczytasz w 2 minuty

historia

biznes

Razem z przyjacielem szukaliśmy biznesu, który pozwoli na rozwój naszego rodzinnego miasta. Postawiliśmy na otwarcie firmy transportowej. Kolejnym krokiem było określenie tego, co będziemy transportować. Zdecydowaliśmy się na dowozy z restauracji na zasadach outsourcingu. Kupiliśmy auta, zatrudniliśmy kierowców i podjęliśmy pracę z dwiema restauracjami.

Na początku naszym systemem były kartki samoprzylepne, na których spisywane było zamówienie, godzina oraz adres dostawy i smartfon, który był łącznikiem na linii restauracja-kierowca, kierowca-koordynator z ramienia naszej firmy. Z czasem, gdy zamówień oraz współpracujących z nami restauracji było coraz więcej, taki system okazał się niewystarczający i wprowadzał chaos. Dużo czasu zajmowało komunikowanie się z kierowcami przez telefon, co miało swój wpływ także na czas dostawy. Zdarzały się również pomyłki. Jakość naszych usług oraz wydajność spadała i nie byliśmy w stanie obsłużyć odpowiednio wszystkich restauracji. Zmiany okazały się koniecznością. Długo szukaliśmy odpowiedniego rozwiązania, które pozwoli nam kompleksowo obsługiwać restaurację, zaoszczędzi czas, zmniejszy papierkową robotę i pomoże w zarządzaniu.

Opanujesz w 4 minuty. Wypróbuj DZISIAJ!

Testowaliśmy kilka systemów, jednak najbardziej elastycznym i efektywnym okazał się system proponowany przez Foodeli. System umożliwia szybki przepływ informacji w całym łańcuchu dostaw. Kierowca wie skąd i gdzie ma dostarczyć zamówienie, restauracja ma pewność, że zamówienie zostanie odebrane, a klient na bieżąco dostaje informację o czasie dostawy.

Jako właścicielowi firmy, system znacznie ułatwił mi koordynowanie pracy naszych kierowców. Teraz jeszcze szybciej przekierowuję kierowców do konkretnej resturacji i reaguję na zmiany. Dodatkowo dużą jego zaletą okazało się to, że system pozwala nam na obsługę kwestii finansowych.Wszystko to sprawiło, że papierologię i tabelki na rzecz systemu, który można obsługiwać z poziomu telefonu komórkowego i w którym informacje aktualizowane są na bieżąco.

Jeżeli natomiast chodzi o wdrożenie systemu- to była chwila, ze względu na jego intuicyjność i łatwość obsługi. W tym momencie pomyłki w dostawach wyeliminowane zostały do zera, a nasza wydajność weszła na znacznie wyższy poziom. Dzięki Foodeli mogliśmy zatrudnić kolejnych kierowców i wspomóc w dostawach więcej restauracji.

Utworzone przez 
Mateusz 
dnia 11 lipca 2022